פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   ושמחת עם ילדיך: כך תכניסו את הילדים לאווירת החגים

   חגי ישראל זוכים להתייחסות במסגרות החינוכיות לגיל הרך, אבל ספק אם היא משנה את סדר יומם. איך בכל זאת תוכלו להכניס בהם קצת מהרוח החגיגית?

   ילדים מתנדבים (ShutterStock)
   התנדבות היא דרך מצוינת להבריק את הנשמה (צילום: shutterstock)

   בעוד פחות משבועיים ייסב עם ישראל לארוחה החגיגית שתציין את פתיחת השנה העברית החדשה. סאגת הקניות/הכנות/ניקיונות/נסיעות (מחקו את המיותר) שתגיע לשיאה בשבוע הבא תאפשר להורים לנשום לרווחה.

   והילדים? בדרך כלל הם בכלל נמצאים בעולם אחר. חגי ישראל זוכים להתייחסות במסגרות החינוכיות לגיל הרך, אבל ספק אם זאת משנה את סדר יומם. אבל בישראל עסקינן, וכדי לחוות היטב את תקופת החגים קיים הצורך להכניס בקטנטנים קצת ציונות וגאווה לאומית. איך עושים את זה? טוב ששאלתם.

   שתפו אותם בהכנות – ילדים אוהבים להיות שותפים לכל דבר, וכעת נראה שהגיע הזמן ליישם זאת. אל תצפו שהם יעזרו לכם להרים את סלי הקניות (אם כן, התמזל מזלכם) או להבריש אבק מהפנלים, אבל אם תגידו בקול רם את רשימת המטלות שנותרו עד ערב החג ובעיקר את חשיבותן ומשמעותן, תתפלאו להיתקל במשהו שאולי אתם שומעים תדיר אבל לא באמת מקשיבים: שאלות. רק שהפעם הן יהיו ענייניות.

   קניות עם ילדים (ShutterStock)
   רכישת מתנות היא פלטפורמה נהדרת להתחיל לדבר על משמעות החג (צילום: shutterstock)

   קנו איתם מתנות – מיותר לציין את חיבתם של ילדים לקניות ולמרכזי קניות וכדאי לנצל זאת. בין אם אתם מארחים בחג או מתארחים, רכישת מתנות היא פלטפורמה נהדרת להתחיל לדבר על משמעות החג, סמליו ומנהגיו. התייעצו איתם בעת רכישת המתנות ותנו לנו להם לחוש את החגיגיות הנלווית לתקופה זאת של השנה.

   הורידו אפליקציה – נכון שברוב ימות השנה אתם נלחמים בהם שיניחו לסמארטפון, אבל בחגים יש למכשיר הנייד יתרון משמעותי. אפליקציית החגים של חברת yes תנגיש להם את תכני החג בצורת משחקים, חידונים ותמונות צבעוניות. לפחות תוכלו לדעת במה הם מרוכזים.

   התנדבו – אין כמו התנדבות וסיוע לאחרים כדי להדגיש את רוח החג. ראש השנה מתקרב? אחרי שסיימתם את כל המטלות, רכשו כמה ק"ג של תפוחים וכמה צנצנות דבש וקחו את הילדים כדי לחלקם לעמותות וארגונים שמסייעים למי שמזלו אינו שפר עליו. פיניתם המון בגדים מהארון? אל תזרקו אותם. תקופת החגים מלווה בתחושת התחדשות ואין כמו התנדבות ומעשים טובים כדי להבריק את הנשמה.

   ילדים עוזרים במטבח (ShutterStock)
   ילדים אוהבים להיות שותפים לכל דבר (צילום: shutterstock)

   חלקו להם מטלות - לא תמיד הם אוהבים לתת יד, אבל חגי תשרי הם יוצאים מן הכלל. ילדים אוהבים להרגיש שהם נחוצים ולפיכך, כדאי לתת להם תפקידים שגם יגרמו להם העצמה אישית וגם יורידו מכם את העומס, כמו למשל סידור שולחן החג, או אחריות על חלוקת מתנות לאורחים.